بازخورد شما
لطفا صبر نمایید ...

۱۳۹۱/۰۳/۱۰

سرمایه‌گذاری دولت کانادا در شرکت فناوری‌نانو

به گفته کریستین پارادیس، وزیر صنعت کشور کانادا، دولت این کشور مبلغ 399386 دلار در یکی از پروژه‌های فناوری‌نانوی شرکت اینتگران تکنولوژی (Integran Technologies) سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گفته کریستین پارادیس، وزیر صنعت کشور کانادا، دولت این کشور مبلغ 399386 دلار در یکی از پروژه‌های فناوری‌نانوی شرکت اینتگران تکنولوژی (Integran Technologies) سرمایه‌گذاری می‌کند.

این شرکت در حال توسعه و تولید محصولات نانوساختار ابداعی در حوزه صنایع دفاع و هوا فضا است. این محصولات با داشتن عملکرد برتر، استانداردهای زیست محیطی را نیز رعایت می‌کنند. همکاری دولت کانادا با شرکت اینتگران در چارچوب پیشگامی راهبردی دفاعی و هوا فضای این کشور است.

به گفته پارادیس، «با سرمایه‌گذاری در شرکت نوآوری نظیر شرکت اینتگران، دولت این کشور به حفظ پیشگامی جهانی خود در صنعت دفاعی و هوا فضا کمک کرده و این صنعت یکی از بخش‌های اقتصادی اصلی آن خواهد بود». «سرمایه‌گذاری جدید، به شرکت فوق کمک خواهد کرد تا فرصت‌های بازاری جدید را در یک بخش بازاری نوظهور، شناسایی نماید». در چارچوب همکاری جدید، شرکت اینتگران با فارغ‌التحصیلان مهندسی دانشگاه تورنتو همکاری خواهد کرد.

به گفته گینو پالومبو، مدیر عامل شرکت اینتگران، «شرکت مطمئن است که از طریق این برنامه، پتنت محوری فناوری‌نانوی آن می‌تواند بهینه‌سازی شده و به عنوان یک راهکار ارزشمند واثر بخش، در کاربردهای دفاعی، هوا فضا و صنعتی مختلف استفاده شود».

علاوه بر سرمایه‌گذاری دولت کانادا، شرکت اینتگران در سال 2011 میلادی از طریق برنامه تحقیق و توسعه‌ی زیست محیطی راهبردی خود، کمک‌هایی نیز از وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا دریافت نموده است.

برنامه راهبردی دفاعی و هوا- فضای کانادا، از پروژه‌های توسعه‌ای باصرفه در صنایع امنیتی، فضایی، دفاعی و هوا - فضا حمایت می‌کند. دولت کانادا از طریق این برنامه، بالغ بر 825 میلیون دلار در صنعت دفاعی و هوا- فضا سرمایه‌گذاری کرده است.

همچنین برنامه اجرایی اقتصادی2012 کانادا، متعهد شده است تا طی 5 سال آینده بالغ بر 1.1 میلیارد دلار به طور مستقیم به نوآوری کسب و کارها تخصیص داده و 500 میلیون دلار نیز از طریق سرمایه‌گذاری خطرپذیر برای ارتقای نوآوری و خلق فرصت‌های جدید برای کسب و کارها، اختصاص دهد.

منبع:

http://www.nanotech-now.com/news.cgi?story_id=44941

نظرات
RELOAD