بازخورد شما
لطفا صبر نمایید ...

۱۳۹۱/۰۶/۰۶

آغاز به کار صندوق منابع راهبردی فناوری‌نانو در روسیه

شرکت سرمایه‌گذاری دولتی فناوری‌نانو روسیه (RNC) با همکاری گروه بین‌المللی سرمایه‌گذاری فناوری (I2BF Global Ventu RES برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فناوری‌نانویی که در مراحل پایانی چرخه توسعه خود قرار دارند، صندوق منابع راهبردی I2BF-RNC را راه‌اندازی کرده‌اند.
شرکت سرمایه‌گذاری دولتی فناوری‌نانو روسیه (RNC) با همکاری گروه بین‌المللی سرمایه‌گذاری فناوری (I2BF Global Ventu RES) برای سرمایه‌گذاری در شرکت‌های فناوری‌نانویی که در مراحل پایانی چرخه توسعه خود قرار دارند، صندوق منابع راهبردی I2BF-RNC را راه‌اندازی کرده‌اند.

این صندوق 7 ساله با اعتبار اولیه 53 میلیون دلار ایجاد شده و سقف سرمایه‌گذاری آن نیز 150 میلیون دلار است. حیطه اختیار صندوق جدید، سرمایه‌گذاری در شرکت‌های بین‌المللی فناوری‌نانویی است که دارای کاربردهایی هستند که در داخل فدراسیون روسیه استفاده داشته و تمرکز آنها در حوزه‌های آب و کشاورزی است.

به گفته ایلیا گلوبویچ، از مدیران شرکت I2BF، «همکاری با RNC در زمینه سرمایه‌گذاری در مراحل پایانی توسعه شرکت‌ها که از حوزه‌های تخصصی شرکت می‌باشد، رضایت‌بخش است».

به گفته ایرینا راپورپورت، مدیر عامل شرکت RNC، «صنایع عرضه کننده آب و محصولات کشاورزی در روسیه، منبع عظیم رشد این کشور محسوب می‌شوند». «شرکت با کمک I2BF در حال برنامه‌ریزی برای سرمایه‌گذاری و توسعه حوزه‌هایی از اقتصاد است که تجربه صنعت کسب و کار و پیشگامی روسیه را در هم آمیخته‌اند».

کاربردهای فناوری‌نانو به طور روزافزونی در بخش‌های مختلف از غذا و کشاورزی گرفته تا الکترونیک مصرفی، تولید و ذخیره انرژی و پزشکی در حال توسعه است. کشور روسیه از زمان تاسیس شرکت فناوری‌نانوی روسیه (روس‌نانو) از سال 2007 میلادی از نقش‌آفرینان برتر این حوزه محسوب می‌شود. شرکت بین‌المللی I2BF Global Ventures نیز یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر در حوزه فناوری‌های پاک است که در سال 2005 میلادی در نیویورک تاسیس شده است. همچنین شرکت سرمایه‌گذاری RNC وابسته به شرکت OJSC RUSNANO بوده که در سال 2010 میلادی با هدف مدیریت منابع مالی و سرمایه‌گذاری روس‌نانو ایجاد شده است. از اهداف اصلی شرکت مذکور، انتقال فناوری ابداعی به روسیه و جذب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی برای سرمایه‌گذاری مشترک در پروژه‌های فناوری‌نانوی روسیه است.

منبع: http://www.nanowerk.com/news2/newsid=25981.php
نظرات
RELOAD