بازخورد شما
لطفا صبر نمایید ...

۱۳۹۵/۰۶/۱۲

پایش محصولات نانویی در حوزه‌های کشاورزی و صنایع غذایی در بانک محصولات فناوری نانو (NPD)

با اضافه شدن محصولات فناوری نانو در حوزه‌های کشاورزی و صنایع غذایی به بانک محصولات فناوری نانو (NPD)، اطلاعات مربوط به محصولات فناوری نانو در 12 حوزه صنعتی مختلف در دسترس علاقه مندان قرار گرفت. در جدیدترین بروزرسانی، در حوزه صنایع غذایی و کشاورزی به ترتیب 263 و 209 محصول فناوری نانو شناسایی و به بانک محصولات اضافه شده است.

بانک محصولات فناوری نانو به عنوان جدیدترین بانک اطلاعاتی وابسته به استت نانو، اطلاعات و آمار بالغ بر 5600 محصول فناوری نانو را در اختیار بازدیدکنندگان قرار داده است. محصولات فناوری نانو در حوزه‌های صنعتی خودرو، ساخت و ساز، لوازم آرایشی و بهداشتی، الکترونیک، لوازم خانگی، دارو، نفت و گاز، لوازم ورزشی، نساجی و همچنین آب و فاضلاب دسته بندی شده و اطلاعات آنها بر روی بانک محصولات NPD قرار گرفته بود. در مردادماه سال 1395، اطلاعات مربوط به 209 محصول نانویی در حوزه کشاورزی و 263 محصول نانویی در حوزه صنایع غذایی به عنوان جدیدترین به روزرسانی به این بانک اطلاعاتی اضافه شده است.


محصولات فناوری نانو در حوزه کشاورزی در بخش‌های دامپروری، کود، پرورش گیاهان، محافظت از گیاهان و بهبود خاک دسته بندی شدند که اطلاعات مربوط به هر دسته در بانک اطلاعاتی قابل مشاهده است. بر اساس آمار مندرج در بانک محصولات فناوری نانو، مجموعا 209 محصول در حوزه کشاورزی شناسایی شده که توسط 29 شرکت از 14 کشور تولید و روانه بازار شده اند.


در حوزه صنایع غذایی، محصولات فناوری نانو در بخش‌های نوشیدنی، شکلات، غذا، بسته بندی، تغذیه ورزشی، مکمل‌های غذایی و تنباکو دسته بندی شدند. در این حوزه، 70 شرکت تولید کننده از 16 کشور مختلف مجموعا 263 محصول فناوری نانو تولید و روانه بازار کرده اند.


لازم به ذکر است که در بانک محصولات فناوری نانو (NPD)، علاوه بر ارائه اطلاعات کلی درباره هر محصول، داده‌های ارزشمندی از خواص و کاربردها، نانومواد استفاده شده در هر محصول، شرکت و کشور تولید کننده، به همراه گواهی‌ها و تاییدیه‌های اخذ شده توسط هر محصول به کاربران نمایش داده شده است. این بانک همچنین اطلاعات آماری از تعداد محصولات، شرکت‌ها و کشورها، پرکاربردترین نانومواد استفاده شده در محصولات، خواص و کاربردهای محصولات نانویی در هر حوزه صنعتی و ... را در قالب نمودارها و جداول ارائه نموده است.


نظرات
RELOAD